8 iemesli kāpēc spēlēt ukuleli

Ukulele ir viens no šī brīža populārākajiem instrumentiem, kuru sākt mācīties. Iemeslu sākt mācīties ukuleli tieši šodien ir gana daudz. Šajā rakstā lasi 8 iemeslus, kāpēc sākt mācīties ukuleli. Ukulele ir maza, par pieejamu cenu un to ir salīdzinoši viegli iemācīties. Jebkura instrumenta spēle attīsta tavas smadzenes un kordinācijas spējas. Izlasi un ķeries pie stīgām!

1. Ukulele ir maza un viegli pārnēsājama

Pati mazākā – soprāna ukulele ir vien 53 cm gara. To pat var iedabūt standarta izmēra ceļojumu koferī. Ukuleli bez sarežģījumiem varēsi paņemt līdzi visur kur vēlies. Nu gandrīz visur 🙂 Lielākā no ukulelēm – baritona ukulele ir 20 cm garāka par soprāna ukuleli. Salīdzinājumam – pilna izmēra klasiskā ģitāra ir 96,5cm gara un tās korpuss ir piecas reizes lielāks par soprāna ukuleli. Vari paņemt to līdzi ceļojumā, izbraucienā pie dabas vai vasaras braucienā uz jūru. Pat vari paņemt to līdzi vienkāršā pastaigā un iepriecināt garāmgājējus ar kādu jautru dziesmu.

Īsāk sakot, ukuleli vari paņemt līdzi kur vien vēlies, tieši tās nelielā izmēra dēļ 🙂

2. Ļoti pieejama cena

Latvijas interneta veikalos ukuleles cenas svārstās no 30 Eur līdz pat 300 EUR. Lētākās ukuleles ir izgatavotas no plastmasas sakausējuma – polikarbonāta. Bet tas nebūt nenozīmē sliktu skaņu. Ja esi tikko sācis spēlēt ukuleli vai gatavojies to darīt, tad tev nebūt nav nepieciešama dārga ukulele. Arī 30 EUR vērta ukulele var ienest jautrību un dziesmas tavā mājā, un ja tava aizraušanās kļūs nopietnāka, varēsi iegādāt profesionālāku instrumentu. Ja tev sagribētos mācīties saksafonu, tad par budžeta klases instrumentu būtu jāšķiras kā minimums no 600EUR. Ukulele ir ļoti pieejams instruments, ar kuru sākt iepazīt mūzkas pasauli.

3. Ukuleli ir aizraujoši spēlēt

Ukuleli tu vari sākt spēlēt jau no pirmās dienas, kad paņem to rokās. Paši vienkāršākie akordi ir spēlējami piespiežot uz ukuleles tikai vienu pirkstu. Cilvēka dabā ir kautko radīt. Vai tas būtu zīmējums, glezna, kāds milzu projekts vai mūzika. Radīšanas procesā cilvēks rod prieku un piepildījumu. Izdošanās sajūta dod prieku, rada aizrautību un vēlmi darīt vēl. Mācoties ukuleli pa maziem solīšiem gūsi no tā prieku un gribēsi darīt vēl.

Ja gribi sākt mācīties ukuleli jau šodien, apskati mūsu ukuleles pamatu kursu šeit!

4. Instrumenta spēle attīsta koordināciju un smadzeņu darbību

Kad mūziķis sāk spēlēt savu instrumentu, viņa galvā sākas salūts. Neirozinātnieki pēdējajos gados ir veikuši lielus pētījumus, lai saprastu kā strādā mūsu smadzenes. Radot mūziku, tavās smadzenēs vienlaicīgi darbojas daudz vairāk neironu savienojumu kā, piemēram, lasot. Mūzikas instrumenta spēlēšana ir kā sporta zāle Tavām smadzenēm. Spēlēšana vienlaicīgi darbina vairākas smadzeņu daļas. Reizē darbojas smadzeņu daļas kas atbild par vizuālās, audiālās un motorās informācijas apstrādi. Šī smadzeņu vingrošana palīdz Tev savas smadzeņu spējas prasmīgāk pielietot arī citās dzīves sfērās, un palīdz tev vieglāk apgūt gan matemātiku gan valodas.

Kādu ukuleles veidu izvēlēties?

Izšķir četrus ukuleles veidus. Soprāna, koncerta, tenora un baritona ukuleles. Lasi, kā šie ukuleles veidi atšķiras!

5. Viegli mācīties arī bērniem

Bieži vien mazie bēna pirksti agrā vecumā nav piemēroti daudzu instrumentu spēlēšanai, vai arī tas prasa pārāk lielu slodzi mazajai bērna rociņai.

Ukuleles stīgas piespiest ir salīdzinoši viegli un pamata akordu apguve neprasa milzu piepūli.

Ukulele ir lielisks instruments, ar kuru uzsākt savu ceļu mūzikas pasaulē jau agrā vecumā. Arī mūsu ukuleles pamatu kursu ir iespējams apgūt bērniem agrā vecumā, bet bērniem šajā procesā vienmēr ir nepieciešams pieauguša atbalsts. Tādēļ, kāpēc gan neapgūt šo aizraujošo instrumentu kopā ar savu bērnu? 🙂

6. Lieliski ievada bērnu ģitārspēlē

Ja bērna sapnis ir spēlēt ģitāru, bet pirkstiņi vēl ir par mazu, lai spēlētu lielo ģitāru, tad ukulele būs īsti laikā. Tās izmērs ir gana mazs lai viegli varētu noturēt. Ukuleles stīgas ir īsākas, mazāk nospriegotas un vieglāk spēlējamas. Ir tikai četras stīgas, kas atvieglo akordu mācīšanos.

Bet, pats galvenais! Akordi un notis, ko tu iemācīsies uz ukuleles, būs atrodami arī uz ģitāras, tikai citā vietā. Viss, ko būsi apguvis, spēlējot ukuleli, noderēs vēlāk, ķeroties pie ģitāras sešām stīgām.

7. Vari spēlēt simtiem dziesmu, zinot vien dažus vienkāršus akordus

Tu būsi pārsteigts, cik daudz dziesmu vari nospēlēt, zinot vien trīs vai četrus samērā vienkāršus akordus. Varbūt esi redzējis video, kur grupa Axis of Awesome spēlē daudzas zināmas dziesmas, izmantojot vienu un to pašu, četru akordu secību.

Ja arī akordi kādai dziesmai iespējams nav tieši tie, ko esi paguvis iemācīties, ļoti iespējams, ka akordu secība būs tāda pati kā daudzām citām dziesmām, un dziesmu iespējams pielāgot, jeb transponēt uz tev zināmiem akordiem.

8. Spēlēt ukuleli vienkārši ir forši 🙂

Mūzika rada prieku un tas ir fakts. Zinātniski runājot, mūzikas klausīšanās un spēlēšana liek Tavā ķermenī izdalīties hormonam – dopamīnam, kas liek Tev justies labi. 

Dabā it viss rada mūziku. Mūzika ir skaņas vibrācijas. Patīkamas vibrācijas rada patīkamas emocijas.Un kas varētu būt foršāks par prasmi radīt šīs patīkamās un prieku raisošās vibrācijas pašam ar saviem pirkstiem ievibrējot mūzikas instrumenta stīgas.

Ja jūties noskumis, iemācies spēlēt mūzikas insrumentu! 🙂

Vai Tev jau ir sava ukulele?

Vai arī tu gribi iemācīties spēlēt ukuleli?

Izmēģini ukuleles kursus bez maksas.

Padalies un pastāsti draugiem!

0
Kādas ir tavas domas? Pievieno komentāru!x