6 slavenības kas spēlē ukuleli

Ukulele vēsture meklējama 19.gs. Daudziem tā asociējas ar Havaju salām. Bet šobrīd daudzi populāri mūziķi savās dziesmās izmanto ukuleli. Šeit skaties sešus pazīstamus mūziķus, kas spēlē ukuleli.

Billie Eilish

Billie Eilish ir 2001. gadā dzimusi amerikāņu dziedātāja. 2020. gada Billie Eilish nominēta  Grammy balvai 6 kategorijās, no kurām uzvarēja 5. Bet to Tu droši vien jau zini 🙂

Eilish savas pirmās dziesmas sarakstīja, spēlējot ukuleli. Savu pirmo dziesmu viņa sacerēja 7 gadu vecumā. James Corden YouTube šovā Carpool Karaoke Billie Eilish, spēlējot uz ukuleles, nodzied gan pirmo dziesmu ko iemācījusies ( grupas The Beatles dziesma “I Will” 6 gadu vecumā), gan pirmo pašsacerēto dziesmu “What a Wonderful Life” (7 gadu vecumā).

Taylor Swift

Taylor Swift ir zvaigzne, kas daudzus iedvesmojusi paņemt rokās ukuleli. Ja iemaldīsies kādā no Taylor Swift Eiropas tūres koncertiem, tad noteikti ieraudzīsi arī ukuleli. Vienīgi šajā gadā Eiropas tūre droši vien izpaliks, tā pat kā populārais Glastonbury festivāls, kur Taylor Swift bija paredzēts uzstāties šajā vasarā.

Video redzams senāks koncerta ieraksts no BBC Radio 2 koncerta, kur Taylor Swift izpilda savu kompozīciju “Fearless”, pavadot uz ukuleles.

Grace VanderWaal

Grace VanderWaal kļuva mega populāra pēc uzvaras šovāAmerica’s Got Talent 2016. gadā. Šova laikā viņa bija 12 gadus veca un izpildīja savas oriģināldziesmas, spēlējot ukuleli. 2018. gadā Grace devās koncertu tūrē kopā ar grupu Imagine Dragons.

Arī šobrīd, četrus gadus pēc uzvaras šovā, Grace VanderWaal uz skatuves bieži redzēsi ar ukuleli rokās. Varbūt esi dzirdējis kādu no viņas populārākajām kompozīcijām  Moonlight vai I Don’t Know My Name.

Vai arī tu gribi iemācīties spēlēt ukuleli?

Mūsu ukuleles pamatu kursā apgūsi kā noskaņot ukuleli, kā lasīt tabulācijas un akordu diagrammas. Iemācīsies pamata akordus un pašas svarīgākās akordu secības, ar kurām varēsi spēlēt bezgala daudz pazīstamu dziesmu. Trīs nedēļu laikā spēlējot nepilnas 10 minūtes dienā būsi apguvis pamata zināšanas, lai varētu nospēlēt savas mīļākās dziesmas uz ukuleles. Kursu vari aplūkot šeit!

Twenty One Pilots

Grupas Twenty One Pilots solists Tyler Joseph visai bieži ir redzams ar ukuleli rokās.

Tyler Joseph ir iecienījis Kala ražotās ukuleles. Havaju salu ukuleles ražotāji Kala pat ir izgatavojuši īpaši Tyler Joseph paredzētu ukuleli. Šeit vari redzēt video, kā tā top.

Grupas Twenty One Pilots repertuārā ir daudz dziesmu, kurās tiek izmantota ukulele. Dažas no tām ir “The Judge”, “Screen”, “House Of Gold”, “We don’t believe what’s on tv” un citas.

 

Vance Joy

Austrāļu dziedātājs un dziesmu autors Vance Joy daudzus jauniešus pamudinājs spēlēt ukuleli ar savu dziesmu “Riptide”. Ja tu kaut reizi esi paņēmis rokās ukuleli, tad ļoti iespējams ka šī bija pirmā dziesma ko sāki mācīties.

Arī Vance Joy atrodas Kala ukuleles mākslinieku sarakstā, līdzās Tyler Joseph no Twenty One Pilots.

Walk off the Earth

Ja vēl nezini kas ir Walk off the Earth, tad noteikti izpēti viņu YouTube kanālu.

Šeit atradīsi gan visdažādākās variācijas kā izmantot ukuleli muzikālam priekšnesumam, bet arī bezgala daudz radošas un interesantas cover versijas populārām dziesmām.

Vai Tev jau ir sava ukulele?

Ja tev vēl nav savas ukuleles, tad dodies uz kādu no šiem mūzikas veikaliem, un iegādājoties ukuleli saņemsi 20% atlaides kupona kodu mūsu ukuleles kursam! Pie kursa apmaksas ievadi saņemto kupona kodu un atlaide aprēķināsies automātiski.

Padalies un pastāsti draugiem!

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on whatsapp